Ústredné kúrenie s radiátormi

Najznámejšou formou vykurovania je ústredné kúrenie s radiátormi, ktoré ponúka spoľahlivé a účinné riešenie pre vykurovanie priestorov. Dôležité je zvážiť ich typ, veľkosť a materiál. Tento systém vykurovania sa hodí nielen do tradičných ale aj moderných obytných domov.

Plynové vykurovanie

Plynové vykurovanie je jedným z tradičných spôsobov vykurovania, kde tvorba tepla vzniká spaľovaním zemného plynu. Ide o cenovo dostupné kúrenie. Medzi jeho výhody patrí vysoký stupeň účinnosti, nízke prevádzkové náklady, jednoduchá obsluha zariadenia, možnosť kombinácie aj s inými zdrojmi vykurovania.

Kúrenie tepelným čerpadlom

Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú ideálnym riešením pre maximálnu úsporu energie, pretože ako hlavný zdroj energie využívajú teplo, ktoré sa nachádza vo vzduchu. Toto zariadenie je navrhnuté tak, aby poskytovali správnu teplotu pre vykurovanie, prípravu teplej vody a klimatizáciu počas letných mesiacov.

Slnečné kolektory

Slnečné kolektory sú zariadenia, ktoré umožňujú premenu slnečnej energie na teplo a na ohrev teplej úžitkovej vody. Podľa konštrukčného vyhotovenia ich delíme na ploché a trubicové.

Podlahové vykurovanie

Podlahové teplovodné vykurovanie je moderná a efektívna metóda vykurovania miestnosti pri ktorom sa využíva systém trubiek, ktoré sú zabudované do podlahy. Tieto trubky sú naplnené teplou vodou, ktorá cirkuluje systémom ohrevu. Teplá voda zohrieva podlahu, ktorá potom prenáša teplo do miestnosti.

Kotly na tuhé palivo

Kotly na tuhé palivá sú zariadenia, ktoré používame na vykurovanie budov a prípravu teplej úžitkovej vody. Ako palivo používame drevo či pelety. Vykurovanie moderným kotlom na drevo je určite najekologickejším typom kúrenia, disponujú veľkým zásobníkom dreva, kde stačí priložiť drevo raz za čas.

Vykurovacie systémy pre domácnosti

Plynové kotle, Kotle na tuhé palivo, Elektrické kotle, Tepelné čerpadlá, Solárne panely, Podlahové kúrenie, Ústredné kúrenie s radiátormi