Vykurovacie systémy pre domácnosti

Výber vykurovacieho systému je otázka, ktorá sa rieši nielen pri novostavbách ale aj pri rekonštrukciách starších domov či objektov. Súčasná doba poskytuje mnoho možnosti pre zabezpečenie vykurovania, či už prostredníctvom tepelných čerpadiel, kotlov na tuhé palivo, plynových alebo elektrických kotlov, solárnych panelov, podlahového či ústredného vykurovania s radiátormi.

Avšak, rozhodujúcimi faktormi pri voľbe vykurovacieho systému sú cena, návratnosť investície, prevádzkové náklady, obsluha zariadenia, servis, životnosť zvolenej technológie a jej postoj k životnému prostrediu.

Každý objekt je jedinečný a zďaleka neplatí, že čo je výhodné pre jeden objekt bude platiť aj pre iný. Preto neváhajte a kontaktujte nás. Radi s Vami prekonzultujeme najefektívnejší a najvhodnejší vykurovací systém pre Váš dom, či objekt.

Návrh

Odborný návrh riešenia vykurovacieho systému je zásadný pre jeho efektivitu, účinnosť, maximálne využitie energie a minimálne tepelné straty objektu. Naším cieľom je navrhovať moderné a energeticky úsporné riešenia vykurovania s ohľadom na technický priestor budovy a požiadavky jej obyvateľov.

Realizácia

Pri realizácií vykurovacieho systému je dôležité spolupracovať so skúsenými odborníkmi. Naším cieľom je, aby nami dodávané produkty a služby boli vykonané vždy v najvyššej kvalite a odovzdané v dohodnutých termínoch.

Servis

Dostupný záručný a po záručný servis vykurovacieho systému je dôležitý pre udržanie jeho správneho fungovania. Odporúča sa mať plánované termíny údržby, ktoré bude vykonávať kvalifikovaný odborník. Naším cieľom je dôkladná starostlivosť o váš vykurovací systém, ktorá môže predĺžiť jeho životnosť, zvýšiť jeho efektívnosť a minimalizovať možné poruchy.

Možnosti vykurovania

Ústredné kúrenie s radiátormi
Najznámejšou formou vykurovania je ústredné kúrenie s radiátormi, ktoré ponúka spoľahlivé a účinné riešenie pre vykurovanie priestorov. Dôležité je zvážiť ich typ, veľkosť a materiál. Tento systém vykurovania sa hodí nielen do tradičných ale aj moderných obytných domov.
rozbaliť
Plynové vykurovanie
Plynové vykurovanie je jedným z tradičných spôsobov vykurovania, kde tvorba tepla vzniká spaľovaním zemného plynu. Ide o cenovo dostupné kúrenie. Medzi jeho výhody patrí vysoký stupeň účinnosti, nízke prevádzkové náklady, jednoduchá obsluha zariadenia, možnosť kombinácie aj s inými zdrojmi vykurovania.
rozbaliť
Kúrenie tepelným čerpadlom
Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú ideálnym riešením pre maximálnu úsporu energie, pretože ako hlavný zdroj energie využívajú teplo, ktoré sa nachádza vo vzduchu. Toto zariadenie je navrhnuté tak, aby poskytovali správnu teplotu pre vykurovanie, prípravu teplej vody a klimatizáciu počas letných mesiacov.
rozbaliť
Slnečné kolektory
Slnečné kolektory sú zariadenia, ktoré umožňujú premenu slnečnej energie na teplo a na ohrev teplej úžitkovej vody. Podľa konštrukčného vyhotovenia ich delíme na ploché a trubicové.
rozbaliť
Podlahové vykurovanie
Podlahové teplovodné vykurovanie je moderná a efektívna metóda vykurovania miestnosti pri ktorom sa využíva systém trubiek, ktoré sú zabudované do podlahy. Tieto trubky sú naplnené teplou vodou, ktorá cirkuluje systémom ohrevu. Teplá voda zohrieva podlahu, ktorá potom prenáša teplo do miestnosti.
rozbaliť
Kotly na tuhé palivo
Kotly na tuhé palivá sú zariadenia, ktoré používame na vykurovanie budov a prípravu teplej úžitkovej vody. Ako palivo používame drevo či pelety. Vykurovanie moderným kotlom na drevo je určite najekologickejším typom kúrenia, disponujú veľkým zásobníkom dreva, kde stačí priložiť drevo raz za čas.
rozbaliť

Naša ponuka platí pre celé Slovensko

Všetky naše služby sú dostupné na celom území slovenska. Neváhajte sa na nás obrátiť.

Naše benefity

KlimaTherm-Benefit-dotaciaAsset 1
Štátna dotácia
Pomôžeme vám s celým procesom vybavenia štátnej dotácie, či už ide o súkromný, alebo verejný sektor.
KlimaTherm-Benefit-poradenstvoAsset 2
Odborné poradenstvo
Sme zodpovedný, silný a skúsený partner, ktorý vám v oblasti vykurovania, chladenia či rekuperácie ochotne poradí.
KlimaTherm-Benefit-cenaAsset 3
Cenová kalkulácia
Podľa zadaných požiadaviek vám vypracujeme individuálnu cenovú kalkuláciu. Dohodnutú cenu nenavyšujeme.
KlimaTherm-Benefit-dodanieAsset 4
Dodanie materiálu
Dodáme vám materiál a zariadenie od overených a renomovaných výrobcov, ktorých zárukou je kvalita, spoľahlivosť a efektívnosť.
KlimaTherm-Benefit-klucAsset 5
Realizácia na kľúč
Zabezpečíme vám bezpečnú a odbornú inštaláciu vykurovacieho, chladiaceho či rekuperačného systému so skúsenými odborníkmi v dohodnutých termínoch.
KlimaTherm-Benefit-klucAsset 7
Servis
O svojich zákazníkov sa staráme. Poskytujeme kompletný záručný a pozáručný servis pre nami nainštalované zariadenia.

Kontaktný formulár

Máte otázky alebo potrebujete naše služby? Neváhajte a kontaktujte nás.

* Pre odoslanie je povinné vyplniť označené pole.