Solárne kolektory

Solárne kolektory sú zariadenia, ktoré umožňujú premenu slnečnej energie na teplo alebo na ohrev teplej úžitkovej vody.

Plynový kondenzačný kotol

Vitocrossal 300 je prémiovým produktom medzi stacionárnymi plynovými kondenzačnými kotlami, kde výnimočná účinnosť kotla šetrí náklady na vykurovanie a zároveň minimalizuje emisie.

Vzduchové tepelné čerpadlo

Vysoko účinné vzduchové tepelné čerpadlo spĺňa požiadavky na pohodlné zásobovanie teplom kancelárií alebo komerčných budov. Aj pri vonkajších teplotách do -20 C dosahuje táto jednotka prietokovú teplotu až 44 C.

Wind Free klimatizácia

Ide o tzv. bezprievanovú klimatizáciu, ktorá udržiava príjemnú mikroklímu bez nepríjemného pocitu studeného prievanu. Chladný vzduch sa jemne rozptyľuje cez mikro otvory v prednom paneli nástennej jednotky alebo cez lamelu kazetovej jednotky.

Multi Split klimatizácia

Multi Split systém klimatizácie pozostáva z jednej vonkajšej jednotky v kombinácii s dvoma až piatimi vnútornými jednotkami. Tento systém je vhodný pre viacero miestností v ktorých sa vyžaduje individuálna regulácia teploty v rovnakom režime.

Kazetová klimatizácia

Kazetová klimatizácia má svoje „telo jednotky“ ukryté v medzistrope. Vzduch je vyfukovaný do štyroch smerov čím je dosiahnutá rovnomerná teplota a distribúcia vzduchu po celej ploche miestnosti.

Parapetná klimatizácia

Parapetná klimatizácia dokáže miestnosť príjemne vychladiť ale aj zohriať. Má elegantný a zaoblený tvar, preto dokonale splynie s interiérom.

Ústredné kúrenie s radiátormi

Najznámejšou formou vykurovania je ústredné kúrenie s radiátormi, ktoré ponúka spoľahlivé a účinné riešenie pre vykurovanie priestorov. Dôležité je zvážiť ich typ, veľkosť a materiál. Tento systém vykurovania sa hodí nielen do tradičných ale aj moderných obytných domov.

Tepelné čerpadlo a klimatizácia

Tepelné čerpadlá môžme používať aj v kombinácií s klimatizáciou. V letnom období nás ochladia a v zime zahrejú. Ide o energeticky efektívnu kombináciu dvoch moderných zariadení. Ich najväčšou výhodou je, že už 2-3 minúty po zapnutí klimatizácie sú schopné fúkať teplý vzduch maximálnej teploty.